close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wtorek 12 Grudzień 2017 | Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Strona głównaKontaktAktualnościGaleriaPrzetargiWirtualne wycieczki po Gminie CzłuchówMapyABC o azbeścieCZYSTE POWIETRZE POMORZA EDYCJA 2017
INFORMATOR
SAMORZĄD
SPORT
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
OCHRONA ŚRODOWISKA
Edukacja
LOKALNA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
  
Kalendarz wydarzeń
Grudzień
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31on line: 15 odwiedzin:Dożynki Powiatowe w Polnicy - fotorelacja

Pogoda była sprzymierzeńcem organizatorów i gości Dożynek Powiatu Człuchowskiego i Gminy Człuchów w Polnicy.

 

Impreza rozpoczęła się od Mszą Świętą, po której Wójt Adam Marciniak i Starosta Człuchowski Aleksander Gappa z rąk starostów dożynkowych państwa Elżbiety i Mariusza Szupke otrzymali bochen chleba, którym wraz z przybyłymi włodarzami z gmin z powiatu człuchowskiego tradycyjnie podzielili się z uczestnikami dożynek. 
- „Dziękuję wszystkim za ten chleb. Wspólnie zrobimy wszystko, by ten symboliczny bochen z tegorocznego ziarna równozebranych podzielić” - mówił Wójt Gminy Adam Marciniak.
W trakcie imprezy odbył się m.in. konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz konkurs gastronomiczny na najsmaczniejszą potrawę mięsną. Jury wybrało w kolejności wieńce: z 1.Polnicy, 2.Mosin, 3.Chrząstowa. Wśród wszystkich zaprezentowanych potraw, komisja konkursowa uznała za najlepsze potrawy z 1.Bukowa, 2.Stołczna 3.Wierzchowa. Przepiękne wieńce dożynkowe jak i potrawy konkursowe były dziełem pań z Kół Gospodyń Wiejskich.
W kategorii wieńców powiatowych za najładniejszy uznany został wieniec z gminy Debrzno. 
Jak zawsze przygotowane były liczne atrakcje – min. wśród zebranych wylosowane zostały kosa i pilarka spalinowa ufundowane przez Wójta Adama Marciniaka i Sekretarz Gminy Arkadiusza Kubalewskiego. 
Nie zabrakło również konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz strażaków - uwalnianie pasażerów z auta, oraz występy artystyczne: koncert Gminnego Chóru Młodzieżowego oraz występ amatorskiego zespołu „ADA” z Ględowa w repertuarze „Abby”.
Ogromne gratulacje i podziękowania należą się mieszkańcom sołectwa Polnica, którzy włączyli się w przygotowanie dożynek i włożyli sporo pracy, aby impreza wypadła okazale i profesjonalnie.

W przyszłym roku zapraszamy na dożynki gminne do Kołdowa.

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  3  4  5  

 
wszystkich zdjęć: 58

1  2  3  4  5  
 
«« wstecz
drukuj
  Facebook
Oferta inwestycyjna
Biuletyn Informacji Publicznej
Język migowy
Chojnicko-Człuchowski Miejski Obszar Funkcjonalny


POGODA
  

REKLAMA
  

  
© 2008 - 2017 Człuchów Strona głównaAktualnościBiuletyn Informacji Publicznej