close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wtorek 12 Grudzień 2017 | Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Strona głównaKontaktAktualnościGaleriaPrzetargiWirtualne wycieczki po Gminie CzłuchówMapyABC o azbeścieCZYSTE POWIETRZE POMORZA EDYCJA 2017
INFORMATOR
SAMORZĄD
SPORT
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
OCHRONA ŚRODOWISKA
Edukacja
LOKALNA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
  
Kalendarz wydarzeń
Grudzień
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31on line: 16 odwiedzin:NOWE LAMPY PRZY DROGACH

NOWEPUNKTYSWIETLNE.mp3

30 nowych punktów świetlnych zamontujemy do końca tego roku na trenie naszej gminy. Będą to lampy energooszczędne w których zastosowano technologię LED.

 

 

Nowe latarnie pojawią się w miejscowościach: Chrząstowo, Nieżywięć, Piaskowo, Polnica i Sieroczyn. "Montujemy je na wniosek mieszkańców, radnych i sołtysów" - mówi Arkadiusz Kubalewski Sekretarz Gminy Człuchów. "Nasza gmina rozwija się, powstają nowe budynki, a nawet całe osiedla. W ślad za tym uzupełniamy sieć oświetleniową" - dodaje sekretarz.

To zadanie ma będzie kosztować 226 tysięcy złotych i jest w całości finansowane z budżetu gminy. Co roku gmina przeznacza określoną pulę środków na budowę nowych punktów świetlnych. Nie wyklucza się, że pod koniec tego roku, uda się wygospodarować środki na budowę kolejnych latarni. Średni koszt nowej latarni wynosi ok. 8 tys. zł

 

Niezależnie od tego, w tym roku w Gminie Człuchów rozpocznie się program wymiany istniejących opraw oświetleniowych na nowe, energooszczędne w technologii LED. Ten projekt jest realizowany we współpracy z operatorem energetycznym Energa. Szacunkowy całkowity koszt tej inwestycji to kwota 1,6 mln zł, z czego aż 81% to dofinansowanie unijne. Oznacza to, że samorząd Gminy Człuchów zapłaci za tę operację z własnych środków około 300 tysięcy złotych. 

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  Facebook
Oferta inwestycyjna
Biuletyn Informacji Publicznej
Język migowy
Chojnicko-Człuchowski Miejski Obszar Funkcjonalny


POGODA
  

REKLAMA
  

  
© 2008 - 2017 Człuchów Strona głównaAktualnościBiuletyn Informacji Publicznej