close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czwartek 14 Grudzień 2017 | Imieniny: Alfred, Izydor
Strona głównaKontaktAktualnościGaleriaPrzetargiWirtualne wycieczki po Gminie CzłuchówMapyABC o azbeścieCZYSTE POWIETRZE POMORZA EDYCJA 2017
INFORMATOR
SAMORZĄD
SPORT
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
OCHRONA ŚRODOWISKA
Edukacja
LOKALNA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
  
Kalendarz wydarzeń
Grudzień
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31on line: 16 odwiedzin:Sport w Gminie Człuchów

      Sport odgrywa ważna rolę w polepszaniu życia jednostek. Istotny jest również dla całych społeczności. Jestem przekonany, że jest to właściwy czas by, bazując na tym stwierdzeniu, zachęcać rządy, agendy i instytucje rozwoju oraz społeczność do zastanowienia się jak  włączyć sport w działania na rzecz dzieci – zwłaszcza tych, które żyją w ubóstwie, są ofiarami walk i chorób.
     Kofi Annan, Sekretarz Generalny ONZ, Olimpiada w Salt Lake City 2002


       W Gminie Człuchów  kultura fizyczna i sport stanowią ważną i nieodzowną część programów edukacyjnych, ochrony zdrowia i rozwoju. Zajęcia sportowe prowadzone przez trenerów i  nauczycieli wychowania fizycznego są alternatywą dla działań patologicznych i  kryminogennych. Liczne grono działaczy organizuje i wspiera działalność sportową. W  wielu klubach mających siedziby w miejscowościach naszej gminy  ćwiczy i bierze udział w  różnych zawodach kilkuset zawodników.    
        

Trener z młodzieżowymi drużynami siatkarskimi

 
     Międzyszkolne zawody w unihokeju

  Trener i zawodnicy klubu UKS ,,Wiking” Rychnowy

Sekcja bokserska UKS ,,Nowi”  BOXING Polnica


         Jednym z celów wyznaczonych na najbliższe lata jest dalsze upowszechnianie sportu. Będziemy zachęcać do aktywności ruchowej ludzi w każdym wieku, od dziecka aż do starości.


 
           Rajd rowerowy- Ględowo 2010


   Sport dla wszystkich i dla każdego

 


Regaty o Puchar Wójta Gminy Człuchów- VI-KING

         Najwięcej zawodników uprawia piłkę nożną w formie rekreacyjnej w tzw. lidze powiatowej, a także wyczynowej, uczestnicząc w  rozgrywkach w ramach Polskiego Związku Piłki Nożnej (GKS Koral Dębnica). 
 
Mecz o mistrzostwo IV ligi. GKS Koral Dębnica vs Olimpia Sztum
 
             Władze Gminy stawiają na rozwój sportu, gdyż wpływa on korzystnie  na rozwój osobisty ludzi, zwłaszcza młodych i przyczynia się do poprawy stanu zdrowia. W naszej gminie rozbudowa infrastruktury sportowej daje nowe miejsca pracy, głównie przez zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu.

          Obiekty sportowe są czynne dziś w każdym z 24 sołectw. Aktualnie budujemy i  przebudowujemy stadiony w Dębnicy, Ględowie, Polnicy (lekkoatletyczny), halę gimnastyczną i Orlik w Wierzchowie Dworcu, ścieżki pieszo-rowerowe: Człuchów-Rychnowy, Człuchów-Ględowo, Człuchów-Jaromierz.


           Wójt Adam Marciniak na placu budowy Orlika w Wierzchowie Dworcu


       Planuje się także budowę ścieżek rowerowych wzdłuż wszystkich ważnych szlaków komunikacyjnych budowę hali widowiskowo-sportowej w Rychnowach, a także boisk wielofunkcyjnych ze sztuczną nawierzchnią w Bukowie i Stołcznie. Zgłosiliśmy chęć budowy trzeciego już „Orlika” w Polnicy.              


 
Budowa ścieżki rowerowej Człuchów-Rychnowy

 
  ,,Orlik” w Dębnicy- oddany do użytku w 2008r.

 
 
Hala widowiskowo -sportowa w Polnicy

     

  Kompleks boisk sportowych w Dębnicy

         Z roku na rok Gmina Człuchów zwiększa wydatki na  kulturę fizyczną i sport. W 2011 roku osiągną one około 500 tys. zł. Robimy to z przekonaniem, że każda  złotówka wydana na ten cel wielokrotnie zwróci się naszemu społeczeństwu.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  Facebook
Oferta inwestycyjna
Biuletyn Informacji Publicznej
Język migowy
Chojnicko-Człuchowski Miejski Obszar Funkcjonalny


POGODA
  

REKLAMA
  

  
© 2008 - 2017 Człuchów Strona głównaAktualnościBiuletyn Informacji Publicznej